WOLUMETRIA modelowanie owalu Twarzy

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie bez skalpela

Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela. Wolumetria twarzy pozwala na podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych.

Wolumetria jest wskazana u osób, które mają wiotką, mało jędrną, opadającą skórę na twarzy (np. po intensywnym odchudzaniu). Bardzo dużą korzyść z zabiegu odniosą również osoby, które mają bardzo wyraźne zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe i/lub linie marionetki, chcą podkreślić łuki jarzmowe, wypełnić policzki, skronie, czoło lub tzw. „dolinę łez”. Bardzo często wykonuje się go u osób, które chcą pozbyć się tzw. „chomików” lub zaokrąglić zbyt szczupłą twarz.

Zabiegowi można poddać się w każdym wieku i systematycznie go powtarzać.
Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

Wolumetria twarzy: dlaczego warto zdecydować się na zabieg?   Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność. Z czasem staje się coraz bardziej wiotka i opada. Zmienia się tym samym kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych

Pomimo że iniekcja preparatu odbywa się na skórze twarzy, zabieg nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania. – W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Cena każdego zabiegu obejmuje koszt jego przeprowadzenia, konsultację medyczną przed zabiegiem, znieczulenie oraz wizytę kontrolną.

Podane ceny mają charakter orientacyjny. Koszt wykonania zabiegu uzależniony jest bowiem m.in. od rodzaju i ilości zastosowanego preparatu. Cena zabiegu zostanie dokładnie ustalona podczas wizyty.

Efekty widoczne są od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się od 18 do 24 miesięcy. Następuje wyraźna poprawa objętości i owalu twarzy, zwiększenie napięcia i gładkości skóry, likwidacja zmarszczek.

KROK PO KROKU:

Podczas konsultacji określany jest wraz z pacjentem obszary na twarzy i szyi, które mają zostać poddane zabiegowi.

 1. Podpisanie zgody na wykonanie zabiegu.
 2. Oczyszczenie i odkażenie okolic zabiegowych.
 3. Wprowadzenie preparatu za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Możliwe jest odczucie delikatnego rozpychania.
 4. W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu oraz przez kilka kolejnych dni wykonywać masażu powierzchni poddanych zabiegowi.
 5. Po zabiegu 3-4 kolejne noce zaleca się spanie na plecach.
 6. Zaleca się nie wywieranie nacisku oraz nie wykonywanie masażu w miejscu zastrzyku przez okres kilku pierwszych dni po zabiegu.
 7. Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
 8. Przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu.
 9. Przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń.
 10. Nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna przez 2 tygodnie po zabiegu.
 11. Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza.

Stosowane preparaty bazują na substancjach naturalnie występujących w organizmie ludzkim. Technologia, jak i stosowane preparaty posiadają certyfikat FDA, czyli Agencji Żywności i Leków.

PRZECIWWSKAZANIA: choroby immunologiczne, łuszczyca, stan zapalny skóry w miejscu zabiegu, opryszczka, alergia, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i połóg.

Restylane Volyme 2ml   1400zł        Restylane Volyme 1ml      800zł

Sculptra      1200zł

Radiesse 1,5 ml     1400zl

Radiesse 0,8 ml       750zł

SubSkin  2ml              950zł

DermPlus  1,5ml        800zł